Головна » 2012 » Серпень » 28
Принятый Верховной Радой Украины 5 апреля 2001 г. новый УК Украины, который вступил в силу с 1 сентября 2001 г., является знаменательной вехой в становлении Украины как правового государства. Он является первым фундаментальным кодексом, принятым вследствие проведения в Украине правовой реформы, которая ставит своей задачам кодификацию важнейших областей права. Новый УК есть базовым для будущих Уголовно-исполнительного и Уголовно-процессуального кодексов Украины. Уголовно-исполнительный кодекс должен определять порядок и условия выполнения криминальных наказаний, система, основания и порядок применения которых установлены именно в УК.

Уголовно-процессуальный кодекс призван определить ту процедуру, в ходе которой устанавливается виновность лица в совершении преступления. Исходным здесь є положении ч. 2 ст. 2 УК, согласно которой лицо считается невиноватой в совершении преступления и не может быть подданная криминальному наказанию, пока ее вину не будет доказано в законном по ... Читати далі »
Просмотров: 2331 | Добавил: Наталья | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

На практиці якось довелося почути, а давайте заявимо про залишення нашого позову без розгляду.
Дещо здивувався. Та вирішив розібратися.
Існують чіткі та вичерпні підстави для залишення позову без розгляду – ст. 81 Господарського процесуального кодексу України:

1) позовну заяву підписано особою, яка не має права підписувати її, або особою, посадове становище якої не вказано;
2) у провадженні господарського суду або іншого органу, який діє в межах своєї компетенції, є справа з господарського спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав;
3) позивач не звертався до установи банку за одержанням з відповідача заборгованості, коли вона відповідно до законодавства мала бути одержана через банк;
4) позивач без поважних причин не подав витребувані господарським судом матеріали, необхідні для вирішення спору, або представник позивача не з’явився на виклик у засідання господарського суду і його нез’явлення перешкоджає вирішенню спору;
5) громадянин ... Читати далі »
Просмотров: 1589 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Для того щоб почати сам процес оформлення спадщини вам для початку необхідно звернутися в лікарню (чи морг) та отримати довідку про смерть, з цією довідкою та паспортом померлої особи слід піти до відділу РАЦС і вже там одержати свідоцтво про смерть. Саме з цим свідоцтвом слід звертатись до нотаріальної контори за місцем відкриття спадщини (місцем відкриття спадщини є останнє місце проживання спадкодавця, якщо місце проживання спадкодавця невідоме, місцем відкриття спадщини є місцезнаходження нерухомого майна або основної його частини, а за відсутності нерухомого майна - місцезнаходження основної частини рухомого майна) та подати заяву про отримання спадщини.

Загальний термін на прийняття спадщини встановлений у відповідності до вимог ст. 1270 ЦК України у 6 місяців і розпочинається з дня відкриття спадщини. Після закінчення цього терміну у спадкоємця виникає право на отримання свідоцтва про право на спадщину.

Нотаріус повідомить про наявність чи відсутність заповіту. < ... Читати далі »
Просмотров: 1382 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Есть хорошая пословица: "Не суди о человеке, пока не делил с ним наследство”

Очень часто задаваемый вопрос: "А завещание это надежно?” Хочу Вам рассказать, что такое завещание и в каких случаях его оспаривают.

Завещание (значение на Википедии)(лат. testamentum) — акт односторонней воли, определяющий судьбу гражданских правоотношений лица на случай его смерти.

Любой человек может составлять завещание неограниченное число раз, при этом оно должно быть составлено в письменной форме и удостоверено нотариусом или иным уполномоченным законным лицом.

Завещание может быть оспорено, если оно ущемляет интересы нетрудоспособных родственников умершего. Такие родственники часто имеют право на обязательную долю в наследстве, которая не отменяется завещанием.

Не имеет юридической силы завещание, оставленное недееспособным лицом.

Принятие имущества, полагающегося по завещанию, называется наследованием.
Глава 85 Гражданского Кодекса Украины НАСЛЕДОВАНИЕ ПО З ... Читати далі »
Просмотров: 673 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Ажиотаж среди Заемщиков поднял вопрос недействительности кредитных договоров заключенных в иностранной валюте. И, как следствие, снятие с себя всяких долговых обязательств перед Банком. Конечно, это можно назвать чудом или спасением для Заемщика.
Потому как в случае признания судом Кредитного договора недействительным:
- Считается, что Кредитного договора, как такового, нет и не было;
- Стороны возвращаются в момент заключения кредитного договора;
- Заемщик должен Банку только сумму тела кредита, которое получил при заключении Кредитного договора;
- Суммы всех уплаченных Заемщиком денежных средств Банку (процентов, штрафов, пени, оплаты тела кредита) засчитываются в тело кредита, подлежащего возврату Банку.
- Ипотека и залог прекращают свое действие, как следствие, снимается запрет на отчуждение имущества,
- Поручительство прекращается, и поручители освобождаются от своих обязательств.
Заманчивая перспектива! Однако, насколько это на самом деле реально и ... Читати далі »
Просмотров: 752 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Цель данной статьи - с правовой точки зрения осветить возникающие в кредитных правоотношениях ситуации, о которых необходимо знать Поручителю, и предупредить его о возможных негативных правовых последствиях. Потому как, предупрежден - значит вооружен.
Берешь чужие и на время, а отдаешь свои и навсегда. Сейчас эта народная мудрость актуальна как для Заемщиков так и для их Поручителей. Если Заемщик действительно брал у Банка деньги и потратил их на свои нужды, то Поручитель подписывая Договор поручительства действовал по своей доброте душевной помогая другу получить кредит, а теперь должен расплачивается за чужие грехи своим кровным имуществом. Справедливо ли это? Попробуем разобраться. Следует сразу же оговорить, что если Договор поручительства Вы подписали собственноручно, то можете не тратить время на походы в милицию или прокуратуру чтобы «наказать виновного - обманувшего Вас Заемщика, которому Вы слепо доверяли». Правоохранительные органы отправят Вас искать справедливость в суд ... Читати далі »
Просмотров: 903 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Сам термін рейдерство в перекладі з англійської означає захоплення, але його можна розглядати як з юридичної так і з економічної точки зору. У багатьох країнах з розвиненою економікою, в самій економіці нормальною справою є дружнє поглинання одних компаній іншими(скупівля акцій, викуп активів) В Україні ж рейдерство набуло таких масштабів, що стало реальною загрозою національній безпеці країни в економічній сфері.

В Україні сьогодні існує чимало факторів, які сприяють діяльності рейдерів та призводять до захоплення багатьох надприбуткових вітчизняних підприємств.Наприклад Кримінальний кодекс України не передбачає відповідальності за рейдерство чи за діяння, що є аналогічними його поняттю, хоча рейдерство у нас частіше виливаэться у відверто протиправні вчинки.Як стверджують фахівці, рейдерство прийшло до нас із Росії, де розвинулося майже на ідентичному господарському ґрунті. Відтак, нову технологію змінювати не довелося. Зазвичай спочатку отримують необхідне рішення суду. Далі ... Читати далі »
Просмотров: 715 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Бывает, что адвокаты соглашаются взять с вас за свои услуги после выигрыша дела, если у вас нет денег сейчас. Но такое случается довольно редко, и все равно вы должны заплатить хоть какую-то мелочь за судодень, скажем, за бензин и потраченное время. Во всяком случае, услуги адвоката обходятся не меньше $ 20 в час. Возможно, подальше от столицы услуги адвоката стоят меньше, особенно в селах. Хотя случаются клиенты, которые не оплачивают даже этого. Например, женщины с детьми, которых бросили мужья, отобрав все общее имущество, обычно рассчитываются уже после разделения этого имущества. Процент отсуженного зависит от предварительной договоренности. Если это очень большая сумма, то это 5-10%, иначе - 30-50%. Все зависит от сложности и продолжительности дела.

Что является главным для адвоката и важнейшим для клиента в их профессиональных отношениях? Адвокат должен четко понимать стратегию - что он будет делать по этому делу. Все ли он понимает, обладает исчерпывающей информацией? Е ... Читати далі »
Просмотров: 1582 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Віра Скора, 45 років, мати двох дітей, встає щодня до схід сонця, щоб подоїти та доглянути п'ять корів, яких тримає її сім’я в невеликому селі Панасівка, Україна. Потім вона йде на роботу – у невеличку сільську школу, де вона викладає в початкових класах. "Тут вчителі отримують маленьку зарплату, тому я повинна поєднувати дві роботи", - пояснює Віра.

Те ж саме і в обід і ввечері. Віра ніколи не зупиняється! "Мій чоловік називає мене Попелюшка." Насправді так і є, Віра перестає працювати, лише коли заходить сонце.

Уже 45 років Жані Нево допомагає жінкам знайти своє місце у житті Проте життя цієї українки може змінитися завдяки неочікуваним обставинам. У червні минулого року Віру відвідала Жані Нево, фермерка ... Читати далі »
Просмотров: 826 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Чи є приватний нотаріус, що вчиняє нотаріальні дії, суб’єктом злочинів у сфері службової діяльності, які передбачені розділом XVII Кримінального кодексу України , зокрема, ст.ст. 364-367 КК України?
У відповідності до Кримінального Кодексу України службовими особами є особи, які постійно чи тимчасово здійснюють функції представників влади, а також обіймають постійно чи тимчасово на підприємствах, в установах чи організаціях незалежно від форми власності посади, пов’язані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських обов’язків, або виконують такі обов’язки за спеціальним повноваженням.
Згідно з чинним законодавством України, що регулює нотаріальну діяльність, нотаріус вчиняє нотаріальні дії на підставі дійсного правомірного волевиявлення осіб, учасників нотаріального провадження, і не інакше як на підставі зверненням фізичних чи юридичних осіб.
Можна зробити висновок, що в розумінні ст.ст. 364-367 КК України приватний нотаріус не є службовою особою ... Читати далі »
Просмотров: 849 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Ох уж эти нотариусы бюрократы. Требуют разные справки, все вычитывают, выспрашивают, и то переделайте и то донесите… у каждого нормального человека возникает естественное желание обойти этакого бюрократа. Так как же обмануть нотариуса?

Есть просто "Гении обманов”, особенно "мастера паспортных дел” . В каждом украинском паспорте на последней страничке есть несколько пунктов из Положения о паспорте гражданина Украины. Пункт 8 говорит о том, что в паспорт вклеиваются фотографии при достижении гражданином 25 и 45 лет. Паспорт, в котором не вклеены фотографии при достижении гражданином соответствующего возраста считается недействительным. Так вот "народные умельцы” умудряются вырезать свое лицо из какой нибудь семейной фотографии и приклеить своей слюной. Некоторые с ужасом узнают что их фамилия в паспорте на украинском языке, да к тому же украинскими буквами. Берут обычную ручку и исправляют или просто подтирают.

"И голь на выдумку хитра” – народная мудрость

Есть коне ... Читати далі »
Просмотров: 881 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Настання відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних відкладено до 1 липня 2012 року. Відповідний закон вже підписаний. Згідно зі змінами, бази даних необхідно зареєструвати в Державній службі з захисту персональних даних до 1 липня цього року.

Нагадаю, з 1 січня 2012 року вступив у дію закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення законодавства про захист персональних даних", згідно з яким всі бази повинні були бути зареєстровані до 1 січня 2012 року.

До цього виявилися не готові ні підприємці (будь-якого з них необхідно зареєструвати як мінімум дві бази - співробітників і клієнтів), ні Держслужба, що отримала 4 мільйони заявок.

Закон ввів адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення законодавства про захист персональних даних, зокрема, за нереєстрацію баз персональних даних та використання персональних даних без згоди фізичної особи.

Розмір штрафів за ... Читати далі »
Просмотров: 547 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

На практиці дуже часто виникають такі ситуації, коли жінка чи чоловік ні слухом ні духом не знають про справи другого з подружжя, а той вже квартиру заставив та й кредит непоганий взяв на власні потреби.

З однієї сторони вже є рішення суду і виконавчий лист, а з іншої воно (рішення суду) не завжди законне. Часто суди приймають рішення щодо боргів одного з подружжя забираючи при цьому майно іншого, що є абсолютно протизаконно. Це стається з різних причин і не завжди по вині суду. Якщо ви не знали про те, що ваш чоловік чи дружина взяли кредит негайно ідіть в суд, але якщо сталося так, що вже до вас прийшли державні виконавці за описом майна та реалізацією квартири також вихід є. В першу чергу, треба звернутись до досвідченого юриста, адже такі справи мають сотні нюансів, а вже з ним потрібно звертатись до суду.

Чому до суду і з чим, коли квартира вже під арештом?

Так як ви не знали і не могли знати, що придбану у шлюбі квартиру заставили, треба подавати апеляці ... Читати далі »
Просмотров: 571 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Як призначаються аліменти, як змінити їх розмір і коли можна

їх уникнути


Після розлучення крім поділу майна і дітей у колишнього подружжя виникає ще одне спірне питання – це сплата аліментів. Дуже часто батьки мирно домовитися не можуть,тому справи по аліментам вирішує суд.

Укладіть договір


Після розлучення, у більшості випадків дитина залишається проживати з матір’ю. Тому батько зобов’язаний допомагати утримувати дитину, тобто сплачувати аліменти. Як правило, розмір аліментів на дитину визначає суд, проте подружжя може зробити це і самостійно. У такому випадку потрібно укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Цей договір необхідно обов’язково нот ... Читати далі »
Просмотров: 956 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Довгі роки продати або купити землі сільськогосподарського призначення є непосильною проблемою наших співгромадян, які мають такі ділянки у своїй власності, а багато фермерів охоче б її купили.

Але всупереч волі сторін закон забороняє продаж, або іншим чином відчуження земельної ділянки сільськогосподарського призначення крім отримання в спадок після смерті спадкодавця.

Ця проблема вирішується дуже просто без хабарів і поборів, а цілком законно. Ми неодноразово а що найголовніше цілком законно допомогали людям у купівлі чи продажі їх земельної ділянки сільськогосподарського призначення, адже кожен закон має свої прогалини, а глибоке знання юриспруденції робить можливим майже усе.
Просмотров: 680 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Відповідно з «Інструкцією про заповнення бланків державних актів на право власності на земельну ділянку і на право постійного користування земельною ділянкою, яка затверджена наказом Держкомзему від 22.06.2009 р. N325, та зареєстрована в Мін'юсті 06.08.2009р. за N735/16751, організацію робіт з видачі державних актів на право власності на земельну ділянку та на право постійного користування земельною ділянкою (далі - державні акти) у разі виявлення землевласником (землекористувачем) у виданому державному акті орфографічних або технічних помилок, втраті (пошкодженні) державного акта, у разі добровільної заміни державного акта на право приватної власності на землю, державного акта на право власності на землю, державного акта на право власності на земельну ділянку (державного акта на право постійного користування землею), здійснюють Головні управління Держкомзему в містах Києві та Севастополі, управління (відділи) Держкомзему в районах (містах), міжміські, міжрайонні, міськрайонні управлін ... Читати далі »
Просмотров: 817 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Профессиональное качество записи фонограммы — является доказательством в суде!

Пожалуй, до конца не особо ясным интересующим вопросом для профессиональных юристов, и уж тем более, многих граждан, является возможность или запрет использования записи, в частности цифрового диктофона в суде.

Обоснованность применения цифровой записи обуславливается широким распространением данных устройств или подобных, в которых присутствует диктофон: мобильные телефоны, MP3 плееры, цифровые фотоаппараты, и, собственно, сами мини диктофоны. Характерность цифровой записи – это высокое качество записи, возможность вести длительную аудиозапись, высокое удобство в использовании, прослушивается она на любом компьютере и достаточно легко переносима.

Диктофоны:< ... Читати далі »

Просмотров: 625 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Це питання малодосліджене і в даному випадку, на нашу думку, слід виходити із наявних досліджень про явище хакерства. Питання хакерства досліджувались вченими (Р. Дремлюга, В. Цимбалюк, І. Європіна, К. Юртаєва) і самими хакерами – С. Леві. Крім того, деякі вчені розглядали психологічний образ хакера (П. Д. Біленчук та О. Скородумова).

Метою цієї статті є висвітлення хакерства як суспільно корисно діяння.

Сучасна діяльність хакерів здебільшого пов’язана з такими діяннями як крадіжка інформації, крадіжка грошей з рахунків користувачів кредитних карток, різні види зломів веб-сайтів та інших інтернет ресурсів.

Саме по собі хакерство не є позитивним явищем, оскільки тим чи іншим способом спричиняє збитки особам, проти яких здійснюється такий захід. Наслідком діяльності хакерів, згідно чинного Кримінального кодексу, що визначається статтею 361, є несанкціоноване втручання в роботу електронно-обчислювальних машин, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж та мереж ел ... Читати далі »
Просмотров: 872 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

З метою захисту громадян від шкідливого впливу вторинного тютюнового диму Верховна Рада прийняла у другому читанні та в цілому законопроект № 9474 про обмеження місць куріння тютюнових виробів. Закон вступить в силу через 6 місяців після опублікування.

... Читати далі »
Просмотров: 671 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

За дуже короткий проміжок часу все частіше водії зустрічаються із працівниками ДАЇ, які їх зупиняють без причини, а бож за певні порушення правил дорожнього руху. Водії, які порушили усвідомлюють свою провину і впринципі проблем ніяких не виникає, але коли водія зупиняють без причини та ще і оформлюють протокол в якому вказують на правопорушення, яке водій не скоював - інша справа.
Деякі водії все терплять, інші сперечаються, а не зовсім розумні провакують працівників ДАІ.
Всі вже знають, що у працівників ДАІ є свої так звані "плани" по протоколам на перевищення швидкості, керування у стані алкогольного сп'ніння, але серед них є чудові працівники, які поважають структуру, роботу та водіїв, допомагаючи у всьому.
Багато хто із водіїв не знає, як себе поводити в таких ситуаціях. Давайте розглянемо декілька ситуацій та правил, як вести себе у разі зупинки праціваниками ДАІ без причини або при реальному знущанні з вас.

- Не давайте хабаря та будь-яких грошей працівникам ... Читати далі »
Просмотров: 1727 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Із внесенням змін до законодавства України, щодо реєстрації речових прав на нерухоме майно , якою з 2013 року займатиметься Міністерство юстиції України через державних реєстраторів реєстраційної служби Укрдержреєстру виникає багато на мій погляд проблемних питань , зокрема і таких важливих-щодо передачі укрдержреєстру бази даних та архівів від комунального підприєства БТІ та від земельного кадастру, як і в електоронних носіях так і на папері,(документуванню) а також забезпечення приміщеннями для архівів , зокрема щоб зберігати реєстраційні справи....адже дані питання і досі не визначені , а вони є досить важливі . Адже це є історичні відомості про нерухоме майно громадян України та державної власності , які мають зберігатись на належному рівні, а до початку роботи реєстрації речових прав на нерухоме майно не так вже залишилось і багато часу.



А також виникає питання в якому порядку здійснюватиметься передача архівів електронних баз даних до реєстраційної служби, і хто б ... Читати далі »
Просмотров: 651 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Персональні дані і заборона їх поширення захищаються ст. 32 Конституції України, ЗУ «Про захист персональних даних», ЗУ «Про інформацію» та навіть ст. 182 КК України, де чітко зазначено, що оприлюднення персональних даних можливе лише за згодою суб’єкта персональних даних і лише там, де він таке оприлюднення дозволяє.

Згідно ст. 32 Конституції України ніхто не може зазнавати втручання в його особисте і сімейне життя, крім випадків, передбачених Конституцією України. Не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.

Відповідно до останнього абзацу п. 3.3 Рішення Конституційного суду України у справі за конституційним поданням Жашківської районної ради Черкаської області щодо офіційного тлумачення положень частин першої, другої статті 32, частин другої, третьої статті 34 Конституції України № № 2- ... Читати далі »
Просмотров: 2314 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Довольно распространенным на юридических форумах является вышеописанный вопрос. До сих пор четкий ответ на был найден, поэтому в юридическом сообществе вокруг него по сей день точатся споры.

Чтобы четко обозначить для себя эти два определения и понять, чем отличается юрист от адвоката, мы решили посоветоваться с профессионалом. Бесплатную онлайн-консультацию провел адвокат города Киева Дунь Виталий Валерьевич.

Виталий Валерьевич, сегодня многие считают, что адвокат и юрист – это одно и то же лицо. Так ли это?

Не совсем. Юрист – это практикующий специалист в области права, который имеет высшее юридическое образование, может оказывать платную юридическую помощь по гражданским, административным или иным делам. Юристом может быть правовед или ученый, изучающий право.

Адвокат же является не только специалистом с высшим юридическим образованием. Для получения звания адвоката юристу требуется пройти обучение в Академии адвокатуры Украины, сдать все необходимые экза ... Читати далі »
Просмотров: 829 | Добавил: admin | Дата: 28.08.2012 | Комментарии (0)

Сколько дней блогу Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Каталог webplus.info Кнопка рейтинга Business-Key Top Sites