Головна » 2012 » Серпень » 28 » Важливі моменти про аліменти
16:40
Важливі моменти про аліменти

Як призначаються аліменти, як змінити їх розмір і коли можна

їх уникнути


Після розлучення крім поділу майна і дітей у колишнього подружжя виникає ще одне спірне питання – це сплата аліментів. Дуже часто батьки мирно домовитися не можуть,тому справи по аліментам вирішує суд.

Укладіть договір


Після розлучення, у більшості випадків дитина залишається проживати з матір’ю. Тому батько зобов’язаний допомагати утримувати дитину, тобто сплачувати аліменти. Як правило, розмір аліментів на дитину визначає суд, проте подружжя може зробити це і самостійно. У такому випадку потрібно укласти договір про сплату аліментів на дитину, у якому визначити розмір та строки виплати. Цей договір необхідно обов’язково нотаріально посвідчити. У разі, якщо платник аліментів не буде виконувати умови договору, то аліменти з нього можуть  стягуватися   на   підставі виконавчого припису нотаріуса.

 

Що впливає на розмір


При визначенні розміру аліментів суд, враховує такі обставини: стан здоров'я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина, та інші нюанси, які на думку суду, мають істотне значення. Наприклад, якщо батько дитини доглядає свою хвору матір, то суд йому може зменшити розмір аліментів. При цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, коли розмір аліментів встановлюється у конкретній грошовій сумі.

Щоб визначити розмір аліментів суд враховує такі доходи платника аліментів: основну заробітна плата, усі види доплат і надбавок до заробітної плати, премії та винагороди, пенсії, стипендії, допомогу по безробіттю, дивіденди та інші доходи, що передбачені Постановою Кабінету Міністрів України від 26 лютого 1993 р. № 146 «Про перелік видів доходів, які враховуються при визначенні розміру аліментів на одного з подружжя, дітей, батьків, інших осіб».

 

Відсоток чи конкретна сума


Аліменти можуть визначитись, як певний відсоток від доходу платника аліментів, наприклад батька, або як конкретна сума. У першому випадку аліменти стягуються так: на одну дитину – чверть, на двох дітей – третина, на трьох і більше дітей – половина заробітку (доходу) платника аліментів, але не менше 1/2 неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на кожну дитину, а з осіб, які працюють за контрактом в іноземних державах – не менше двадцяти п’яти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян на кожну дитину.
При цьому до уваги береться лише офіційний заробіток і якщо він буде змінюватись, то відповідно мінятиметься і розмір аліментів.

У випадку, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі (наприклад певною продукцією) суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів
 у конкретній сумі.

Як змінити розмір аліментів


Встановлений судом розмір аліментів згодом можна змінити, це можна зробити за домовленістю між батьками або за рішенням суду.
 При цьому цей розмір можна як збільшити, так і зменшити – це залежить від зміни матеріального стану платника аліментів, погіршення чи поліпшення стану його здоров’я, чи здоров’я дитини... Ініціатором змін може виступити, як одержувач аліментів, наприклад, мати дитини, так і платник аліментів, наприклад, батько. Для цього потрібно звернутися з позовом до суду. До речі, у зв’язку з погіршенням матеріальної ситуації (наприклад, втрати роботи) сплату аліментів можна відстрочити або розстрочити, але в цьому випадку також потрібно йти до суду.


Коли аліменти можна не сплачувати


У деяких випадках платник аліментів може бути звільнений від обов’язку утримувати дитину.

- Як правило аліменти сплачуються до повноліття дитини (або до 23 років, якщо вона навчається у ВНЗ на стаціонарі). Про те, якщо дитина влаштувалась на роботу і її дохід перевищує заробіток батька, то батько може звернутися до суду з проханням припинити сплату аліментів, оскільки дитина вже спроможна самостійно себе утримувати.


 
Переглядів: 955 | Додав: admin | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сколько дней блогу Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Каталог webplus.info Кнопка рейтинга Business-Key Top Sites