Головна » Статті » Мои статьи

Визнання батьківства
У разі смерті матері, а також за неможливості встановити місце її проживання чи перебування запис про матір та батька дитини провадиться відповідно до цієї статті, за заявою родичів, інших осіб або уповноваженого представника закладу охорони здоров’я, в якому народилася дитина.
Якщо батьки дитини невідомі, державна реєстрація її народження проводиться за рішенням органу опіки та піклування, яким визначається прізвище, власне ім’я, по батькові дитини і відомості про батьків.
Чинний Сімейний кодекс України також передбачає можливість визначення походження дитини від жінки та чоловіка, які не перебувають у шлюбі між собою. Для цього жінці та чоловіку необхідно подати до органу реєстрації актів цивільного стану відповідну заяву.
Якщо заява про визнання батьківства не може бути подана особисто, вона може бути подана через представника або надіслана поштою, за умови її нотаріального засвідчення. Повноваження представника мають бути нотаріально засвідчені.
Але що ж робити чоловіку, який не тільки не мав можливості подати зазначену вище заяву, а й взагалі не знав про народження дитини?
Статтею 128 Сімейного кодексу України передбачена можливість визначення батьківства щодо дитини за рішенням суду. В такому випадку підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Це можуть бути і показання свідків, і висновки експерта, і будь-які інші докази.
Слід зазначити, що позов про визнання батьківства може бути пред’явлений не лише особою, яка вважає себе батьком дитини. Такий позов можуть пред’явити мати, опікун, піклувальник дитини, особа, яка утримує та виховує дитину, а також сама дитиною, яка досягла повноліття. І в цьому випадку відповідачем буде вже ймовірний батько дитини.
Звертаю увагу читачів на ще один момент, який стосується спорів про батьківство між чоловіком матері дитини та особою, яка вважає себе її батьком.
Особа, яка вважає себе батьком дитини, народженої жінкою, яка в момент зачаття або народження дитини перебувала у шлюбі з іншим чоловіком, має право пред’явити до її чоловіка, якщо він записаний батьком дитини, позов про визнання свого батьківства.
До вимоги про визнання батьківства застосовується позовна давність в один рік, яка починається від дня, коли особа дізналася або могла дізнатися про своє батьківство.
Категорія: Мои статьи | Додав: Наталья (12.06.2013) | Автор: Наталія E W
Переглядів: 506 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сколько дней блогу Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Каталог webplus.info Кнопка рейтинга Business-Key Top Sites