Головна » Статті » Мои статьи

Поради щодо дій у випадку ухилення від сплати аліментів
Найчастіше батьки не отримують присуджені аліменти на утримання дитини з причини недбалого ставлення до своїх обов’язків державних виконавців. То боржник роботу змінив, а державний виконавець нове місце його роботи не встановив, то звільнився і став на облік до центру зайнятості, але виконавець туди документи чомусь не подав.
Насамперед потрібно усвідомити, що державні виконавці працювати, м’яко кажучи, не поспішають. Хоча частиною 1 статті 11 Закону України «Про виконавче провадження» і передбачено, що державний виконавець зобов’язаний вживати передбачених цим Законом заходів примусового виконання рішень, неупереджено, своєчасно і в повному обсязі вчиняти виконавчі дії, але на практиці ця норма закону часто ігнорується. Тому виконавця потрібно час від часу «стимулювати». Робити це потрібно за допомогою скарг, порядок подання та розгляду яких визначений статтею 82 зазначеного вище закону.
Як же повинен діяти державний виконавець у випадку несплати аліментів боржником?
Частиною 2 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що у разі наявності заборгованості із сплати аліментів понад три місяці стягнення може бути звернено на майно боржника. Звернення стягнення на заробітну плату не перешкоджає зверненню стягнення на майно боржника. Отже, якщо ви понад три місці не отримуєте аліменти, то йдіть у виконавчу службу та знайомтесь з виконавчим провадженням. Таке право надане вам частиною 1 статті 12 Закону України «Про виконавче провадження». І якщо у виконавчому провадженні ви не знайдете документів про те, що виконавець вживав заходів до встановлення наявності або відсутності майна у боржника, або таке майно встановлене, але на нього не звернене стягнення, то одразу ж подавайте скаргу на бездіяльність державного виконавця.
Ще більш тяжкі наслідки мають наставати для боржника у випадку несплати аліментів протягом більш ніж півроку. Частиною 10 статті 74 Закону України «Про виконавче провадження» передбачено, що за наявності заборгованості із сплати аліментів у розмірі, що сукупно перевищує суму відповідних платежів за шість місяців, державний виконавець звертається до правоохоронних органів з поданням (повідомленням) про притягнення боржника до кримінальної відповідальності за злісне ухилення від сплати аліментів. І якщо вами встановлено, що і ця норма закону державним виконавцем проігнорована, то це також є приводом для оскарження його бездіяльності.
Слід звернути увагу ще на один аспект проблеми несплати аліментів, про який чомусь мало хто знає. Частиною 1 статті 196 Сімейного кодексу України закріплено, що при виникненні заборгованості з вини особи, яка зобов’язана сплачувати аліменти за рішенням суду, одержувач аліментів має право на стягнення неустойки (пені) у розмірі одного відсотка від суми несплачених аліментів за кожен день прострочення. Отже, у випадку наявності заборгованості зі сплати аліментів сума цієї заборгованості кожного дня ще й зростає. Але слід зауважити, що зазначена неустойка (пеня) може бути стягнута з боржника лише за рішенням суду. Тому для її стягнення необхідно звертатись до суду з відповідним позовом.
Категорія: Мои статьи | Додав: Наталья (12.06.2013) | Автор: Наталія E W
Переглядів: 648 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сколько дней блогу Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Каталог webplus.info Кнопка рейтинга Business-Key Top Sites