Головна » Статті » Мои статьи

Як «виписати» з квартири колишнього мешканця
Розглянемо цю ситуацію на такому прикладі: подружжя проживало в квартирі, що належала одному з них, шлюб був розірваний і в квартирі залишився проживати лише її власник, але інший з членів колишнього подружжя не бажає, як кажуть люди, виписуватись.
Тут слід зазначити, що право зареєструвати місце проживання, кажучи простіше – прописатись, в квартирі дружини або чоловіка пов’язане виключно з виникненням права користування житлом члена сім`ї власника житла. Тобто, чоловік або дружина, який не є власником житла, має право користуватись житлом, яке є у власності іншого з подружжя. Це визначено нормами Цивільного кодексу України та Житлового кодексу Української РСР (як це не дивно, але такий до цього часу діє). Саме по собі розірвання шлюбу не є підставою для припинення права користування житлом, що прямо визначено статтею 156 Житлового кодексу Української РСР.
Спеціальним нормативно-правовим актом, який регулює правовідносини, пов’язані з реєстрацією та із зняттям з реєстрації місця проживання особи, є Закон України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні». Статтею 7 вказаного закону визначені підстави зняття з реєстрації місця проживання. Серед них немає такої підстави, як розірвання шлюбу з власником житла. Однак, такою підставою є судове рішення, яке набрало законної сили, про позбавлення права користування житловим приміщенням. Аналіз даної норми закону приводить до висновку, що ключовим в даному випадку є правовідносини щодо користування житлом. І для того, щоб зняти з реєстрації місця проживання особи таку особу необхідно рішенням суду позбавити права користування житлом.
Частиною 2 статті 405 Цивільного кодексу України визначено, що член сім’ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім’ї без поважних причин понад один рік, якщо інше невстановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Отже, для того щоб виписати з квартири або будинку колишнього чоловіка або дружину необхідно звернутись до суду з цивільним позовом про позбавлення його або її права користування житлом. Відповідачем в даному випадку буде звичайно ж колишня дружина або чоловік і ніхто інший. Доволі часто позивачі в даних справах залучають до участі в них в якості відповідача підрозділи Державної міграційної служби та заявляють до них вимоги про зобов’язання зняти з реєстрації особу. Але такі вимоги не ґрунтуються на нормах закону і не можуть бути задоволені судом. Більш того, Державна міграційна служба є суб’єктом владних повноважень, отже позов про зобов’язання вчинити певні дії може бути заявлений до неї лише в порядку адміністративного судочинства.
Отримавши рішення суду, що набрало законної сили, необхідно звернутись з заявою до підрозділу Державної міграційної служби України, який здійснить зняття з реєстрації місця проживання особи.
Категорія: Мои статьи | Додав: Наталья (12.06.2013) | Автор: Наталія E
Переглядів: 1740 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Сколько дней блогу Яндекс.Метрика Счетчик PR-CY.Rank Каталог webplus.info Кнопка рейтинга Business-Key Top Sites